Předsedův šuplík

28. 8. 2017

V jednom velkém dubnovém rozhovoru Zaz prohlásila: „Vzdálím se a udělám velkou pauzu“. Pokud vím, své předsevzetí splnila v červenci t.r. Vyvrátila podezření, že by byla v jiném stavu; důvod – vedle zaslouženého odpočinku – je příprava nového repertoáru a tím pádem jistě i nového alba.

Aby pauza pro nás, fanoušky Zaz, nebyla až tak dlouhá, hlásím vám, že vyšla ve Francii knížka, na kterou rád upozorňuji a kterou si ti z vás, kdo vládnou jazykem francouzským (ale i ti, kteří jím nevládnou) mohou zakoupit na těchto adresách: na-amazon nebo na-facebook

Obrazek

 

Jinak též oznamuji, že právě v těchto dnech jsem začal se zjišťováním, kdy se Zaz opět vrátí na koncertní pódia a zda se do budoucna chystá i k nám, za svými věrnými Čechy a Slováky!

Setkání v Ostravě 2014

 

¨Setkání v Ostravě 2014

P.S. Potěšily mě tyto neznámé snímky, na kterých zachytil mé první setkání se Zaz v roce 2014 fotograf Jiří Rogl.

 


16.12.2016 – Zaz bude mít česko-slovenskou knížku

Zaz 7.12. 2016 v hale Forum Karlín

Tak už to musím „odtajnit“: Připravujeme s Jánem Baranem na rok 2017
dvojjazyčnou česko-slovenskou knížku o Zaz. Ve chvíli, kdy jsme letos na podzim sepsali ediční návrh, šel jsem s ním na své „domovské“ nakladatelství přesvědčen o tom, 
že bude bez problémů přijat. Verdikt jsem čekal koncem listopadu, a když nepřicházel,
vznesl jsem tento měsíc dotaz. Dostal jsem odpověď, že na ediční radě prý na jméno Zaz nikdo nezareagoval, takže není šance že by tento titul dokázal vzbudit u obchodníků zájem.

Když jsem „rozchodil“ své rozčarování, rozhodl jsem se vynaložit veškeré úsilí, aby knížka o Zaz byla někde nakonec přijata a její prodejnost vyplázla jazyk na nezájem těch, kteří nezaregistrovali, jak u nás zpěvaččina popularita míří strmě nahoru. Prodej CD se v Česku už v nedávné minulosti dostal na nejvyšší příčky žebříčku, Radiožurnál i Česká televize začala konečně vysílat písničky Zaz i rozhovory s ní, v období Vánoc bude vysílat ČT Art a ČT 2 francouzský dokument Zaz na cestě, a to, co o ní v poslední době bylo napsáno, 
si můžete přečíst v rubrice Psalo se u nás.

Prosinec 2016 ve znamení Zaz

Vytipoval jsem si pět nakladatelství, která jsem se rozhodl postupně oslovit. Hned první malé nakladatelství mi nabídlo, pokud neuspěju u jiného z těch větších, že s vydáním pomůže. Na to jsem oslovil pro změnu jedno velké, prestižní nakladatelství. Odeslal jsem mailem ediční návrh a během dvaceti minut jsem dostal zpátky kladnou odpověď, která začínala větou: „V téhle zemi je ještě někdo, kdo nezná Zaz? Tomu nelze uvěřit! (…) Kdy a jak si to představujete časově?“ 
Neumím vám popsat, jakou mi tahle zpráva udělala radost! Musel jsem krotit nakladatelovu představu, že bychom rukopis s obrazovým materiálem mohli s Jánem Baranem odevzdat vzápětí; jednak na všem budeme teprve pracovat a pak – vzhledem k tomu, že se chce Zaz v příštím roce věnovat především přípravě a realizaci svého nového alba – mělo by smysl načasovat vydání knížky nedlouho před jejím novým koncertním turné, během kterého už téměř s určitostí víme, že nevynechá Česko, ani Slovensko.

Takže – radostné Vánoce všem! A u filmu o Zaz, v televizní premiéře a dvou reprízách, v příštích dnech na virtuální shledanou!


23. 7. 2016 – Předsedova hlášení!

Tak se vám hlásím, vážení a milí, s novinkami, kterých se mi v posledních týdnech nastřádalo ažaž. Oblékl jsem si k tomu Zazí tričko, ve kterém mě vyfotografoval Václav Nekvapil ze Sedmičky, časopisu, v němž mívám nejčastěji možnost sdělovat čtenářům pozoruhodnosti z pestrého života naší milé zpěvačky.

Ondřej v triku

Abych vám usnadnil hledání novinek v rubrikách Českého fajnklubu Zaz, sepsal jsem následující návod: V rubrice Pozor, boty! si můžete prohlédnout poslední modely obuvi, které letos doplnily Zazin botník, v rubrice Chvála známých si přečtete názor zpěváka Ondřeje Rumla.
Příspěvek přibyl rovněž do rubriky Psalo se v Polsku a nové fotografie jsme přidali také do rubrik a Všehochuť. Na konec se můžete podívat i na nové příspěvky v rubrice Zaz na Slovensku.


Na Facebooku se setkávám stále častěji se skalními fanoušky Zaz, kteří mi píší své radostné pocity, takže pokaždé, když objevím na You Tube nějakou zajímavou Zazí videonahrávku, hned se snažím na ni upozornit.
Z reakcí na příspěvky se Zaz mě v poslední době zaujala a potěšila tato zpráva, kterou mi napsal pan Josef Mašek:

„Dobré ráno Ondřeji. Snad je to opovážlivé, když Vám napíšu, jak vnímám Váš vztah se Zazou, ale snad budu Vámi dobře pochopený… Na začátku, když se Vám její písně a osobnost zalíbily, tak jsem si říkal, že to asi nebude mít dlouhého trvání. Ale nyní si říkám, že bych sám byl rád, kdybych vydržel tak dlouho nějakou ženu obdivovat, a věnovat jí tolik pozornosti. Rád bych to někdy zažil. Ano, obdivuji některé ženy, obzvláště z kumštu, neb obohatily a obohacují můj život, ale v kumštu jsem až tak – vyjma pubertálního věku – tak kumštýře dělil jen na tohle mě zajímá, tohle mi něco přináší, a tady zase nevím, ještě zkusím atd. Ale jsem rád, že tak dlouho už se ZAZ věnujete, myslíte na ni, a znovu jen mohu zopakovat, že to považuji za záviděníhodné, neb snad se mnou budete souhlasit, že vše je o energii jedince a dalších jedinců, a ke každému druhému máme originální vztah.“
To bylo od Vás milé, pane Mašku!


Dále se tu musím pochlubit svou novou kamarádkou, nadšenou a urputnou Zazologyní Alžbětou Sottanou z Klatovska
Alžbětka je v současné době stálou spolupracovnicí Zvolenského Fan-clubu Zaz, který vede Ján Baran, autor koláže, kde spolu všichni tři tvoříme trojici šťastných československých Zazologů. 
Nu a na konec přidávám ještě koláž, kterou mi poslal další obdivovatel Zaz, Zdeněk Blecha ze Zlonice.

Alžběta Sottana (vpravo)
Alžběta Sottana a její polička
Koláž Jána Barana
Od Zdeňka Blechy

 

Doufám, že jsem vás tentokrát dostatečně zásobil obrázky i četbou a vězte, že s blížícími se novými koncerty, které se mají letos odehrávat v Praze a ve Zlíně, vás o Zaz začnu informovat mnohem častěji, než tomu bylo v první polovině letošního roku!

Mějte se nádherně!


16. 6. 2016

Během posledních 24 hodin jsem od fanoušků Zaz dostal překvapivé informace, fotografie a záběry, které vám zde musím začerstva předložit.
ZÁSADNÍ ZPRÁVY: 

Obrazek

 

ZAZ ZMĚNILA ÚČES!

Obrazek

 

Zaz sděluje v souvislosti s mistrovstvím EURO 2016, že jí fotbal vůbec nezajímá. 
www.snacktv.de

Obrazek

V pořadu Marka Ebena NA PLOVÁRNĚ vystoupil Charles Aznavour. Dagmar Hochmuthová mi o tom na Facebooku napsala: „Hezký pozdní večer, Ondřeji. Právě jsem sledovala Plovárnu s Ch. Aznavourem a velice pozitivně hovořil o Zaz. Jako o jediné velké zpěvačce. Pokud jste neviděl a máte možnost zpětného prohlížení tak pořad byl na Artu.“ 
na-plovarne

A konečně – fanoušci z Polska hned pár hodin po koncertu v Krakově zveřejnili na You Tube první záběry s ukázkami. Vybírám alespoň jeden z jejich příspěvků: www.youtube.com


9. 6. 2016 Předsedova omluva a vysvětlení absence

S hrůzou jsem zjistil, že tuto pro mě tak důležitou rubriku, jsem už tolik měsíců trestuhodně zanedbával! Chystám se to v budoucnu napravit. Dnes přijměte alespoň pár slov na mojí „obhajobu“:

Pořadatelé posledních koncertů Zaz v Praze a v Brně se ke mně zachovali – řečeno slušně – velmi neslušně. Pro propagaci koncertů pořádaných PRAGOKONCERTEM jsem na základě určité dohody udělal maximum nejen svými články, ale i v rozhovorech pro jiná periodika, včetně Českého rozhlasu. Jediné, co mi tato organizace , jejíž název s chutí ještě jednou zopakuji – PRAGOKONCERT – zařídila (kromě volňásku na jeden z koncertů) bylo zprostředkování písemného interviewu se Zaz. Poslal jsem francouzsky zformulované otázky a dostal jsem na ně odpovědi. Pozdější osobní setkání v zákulisí, kam měla přístup např. televize Prima a kam jsem se chystal s akreditovaným fotografem Václavem Nekvapilem z časopisu Sedmička, mi bylo znemožněno. Prý mi nikdo nic takového nesliboval… No.
Druhým rozčarováním bylo pro mě následné jednání s agenturou PATRIKA KOHUTA. 

Pan PATRIK KOHUT, jehož agentura zajišťovala únorový koncert v Brně, se mnou komunikoval vstřícně a ujišťoval mě, že až bude mít čas (!), tak veškeré mé dotazy zodpoví. Nezodpověděl. Na jeho reakci čekali přátelé z České televize (kde leží přijatý námět na dokument se Zaz, se kterým sama zpěvačka, vzdor své vytíženosti, předem souhlasila), žel, k možnosti natočit záběry z atmosféry brněnského koncertu nedošlo. Ba co víc, nedošlo později ani k dodatečné omluvě pana PATRIKA KUHUTA. Obrázek dnešní doby…
Můj obdiv k Zaz tato zklamání pochopitelně nemohlo narušit, ale pravda je, že namísto koncertu v Brně, jsem si nakonec zajel na koncert do Mnichova, kde mi nikdo nic nesliboval a přesto jsem měl příležitost ocitnout se na takovém místě, odkud jsem mohl nakonec i nahlédnouti do toho zákulisí, které mi bylo u nás odepřeno. 

Co z toho závěrem vyplývá? 
Čeští pořadatelé mě nesmírně zklamali a jejich chování se mě osobně dotklo natolik, že jsem poté – věřte mi – neměl ani náladu ani chuť si vám na tomto místě bezprostředně, zeširoka a do detailu postěžovat. Pod vlivem těch silných emocí by to bylo nerozumné. Nyní, kdy se možná přece jen se Zaz letos setkám – bez pomoci osob, které její koncerty pořádají a kterým jsem se snažil zprostředkovávat neplacenou reklamu – mohu začít ve svém „šuplíku“ opět žertovat a bavit vás, jak jsem to dělal s chutí, když jsem jej poprvé otevíral.

P.S.
Jediný, kdo mi zprostředkovává nová a nová setkání se Zaz je předseda jejího slovenského fanklubu Ján Baran ze Zvolena ve svých kolážích! Děkuji Janči!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

 

ZAZE ZDAR!


2. 11. 2015 Koncert v Praze se blíží …

Poslední dobou mám stále častější dny ve znamení Zaz. Pominu-li to, že mi v září zazpívala k narozeninám na Radiožurnálu, 29. října byl pro mě přímo svátek: Od Zaz mi přišly odpovědi na mé otázky do chystaného interviewu pro časopis Sedmička, a pár hodin na to mi rozradostněná Elis-Eliška Mrázová poslala na facebooku zprávu, že už má definitivně potvrzeno, že bude letos v Ostravě na koncertě Zaz její předskokankou!

Setkání druhého druhu

O dva dny na to jsem pak v souvislosti s milovanou francouzskou zpěvačkou a jejími koncerty
v Praze a Ostravě byl „hostem na telefonu“ u zpěváků Dashi a Jana Smigmatora, v jejich rozhlasovém Klubu Evergreen, 

což si ostatně – budete-li chtít – můžete zde poslechnout od 40:00 min.…Klub Evergreen


26.8.2015 Proč jsem se stal předsedou

Obrazek

Cítím nutnost vysvětlit, proč vznikl tento „Fajnklub“ a proč jsem se pasoval do role jeho předsedy. Odpověď je prostá: Na začátku jsem byl úplně sám. Důvody, opravňující mě zvolit si jakým způsobem se budu v budoucnu vypořádávat se svým už trvalým obdivem k oné postavou malé, ale významem velké francouzské zpěvačce, byly prosté: Sotva jsem na přelomu let 2010-2011 spatřil na You Tube jak na Montmatru zpívá písničku Les passants, byl jsem lapen. No, posuďte sami – zde: Na YouTube

Obrazek

Než se tu pustím do psaní Deníčku, ve kterém se vám svěřím, co všechno šťastného mě od té doby ve společnosti Zaz potkalo, prozradím Vám ze všeho nejdřív, jak jsem přišel k tomuto odznaku. Když jsem ho uviděl na Aukru a podařilo se mi ho získat, bylo o založení tohoto internetového klubu (a mého postavení v něm) rozhodnuto. Akorát o jedno bych vás prosil: Budete-li mít někdy příležitost se Zaz mluvit, neprozrazujte jí, prosím, pro jaké příležitosti byl ten odznak ve druhé polovině minulého století vyroben. Neberte jí iluzi! Opravdu se nemusí dovědět, že ZAZ u nás znamenalo kdysi „Závody Antonína Zápotockého“.

Obrazek

Největší okamžik v mém fandovství nastal v roce 2014, na festivalu Colours of Ostrava. Zachycen byl obětavou kamarádkou v sérii fotografií, kterými se nepřestávám chlubit. Tenkrát jsem měl příležitost předat Zaz několik svých kreseb s jejími portréty.

 

Obrazek

Tím, který byl vůbec první, se s vámi pro dnešek loučím, abych se po čase vrátil a pokračoval v popisování dalších zážitků.